Коротка історична довідка Коломийського ліцею № 2.
1 вересня 1964 року урочисто і гостинно відчинила свої двері новозбудована Коломийська політехнічна школа (такою була її перша назва), розташована на вул. Лисенка, 24, яку згодом було перейменовано на Коломийську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2, а 21 лютого 2019 р. рішенням Коломийської міської ради – на Коломийський ліцей № 2.
З перших днів школа налічувала 760 учнів, а в 1970-80 р.р. – до 1400 учнів (навчання проводилось у дві зміни). Зараз у школі навчається 614 учнів. Директором школи з 1964-1970 рр. було призначено заслуженого вчителя України, відмінника освіти України Старостенка Ф.Г., з 1979-1981 рр. – відмінника народної освіти України Камінського В.Ю. З 1981-1991 рр. – відмінника освіти України Полєвіну А.О. З 1991 р. – вчителя-методиста, відмінника освіти України Литвинця Я.В. З 2010 р. директором ліцею працює Семчук Володимир Дмитрович.
Педагогічний колектив ліцею висококваліфікований, творчий, завжди у пошуку нових підходів до навчання та виховання. Із 56 учителів, які працюють сьогодні у ліцеї, 35 є спеціалістами вищої категорії, 3 мають звання «учитель-методист», 29 – «старший учитель». Педагоги ліцею використовують у повсякденній роботі новітні форми та методи навчання та виховання, що дає змогу зробити уроки цікавими та змістовними. Кожного року вони беруть активну участь у конкурсі «Учитель року».
Розвивати творчу особистість ми починаємо з 1 класу. Для цього створено всі умови у контексті нової української школи. Уже з 2 класу учні початкової школи є активними учасниками предметних олімпіад, Всеукраїнських конкурсів «Кенгуру» та «Колосок». Для учнів базової та старшої школи створено умови для всебічного розвитку особистості. Для цього запроваджується поглиблене вивчення предметів, факультативи, гуртки.
Однією з форм методичної роботи є проведення предметних тижнів, під час яких учителі демонструють досягнення та успіхи свої та своїх вихованців. Моніторинг навчальних досягнень свідчить про зростання якості знань. Випускники ліцею займають високі місця в рейтингу шкіл Івано-Франківської області по здачі ЗНО.
За 55 років існування ліцей випустив 4615 учнів, із них 261 випускник нагороджений золотою медаллю.
У навчальному закладі успішно працюють класи з поглибленим вивченням української мови.
Учні нашого ліцею беруть активну участь у Всеукраїнських предметних олімпіадах, Міжнародному мовному конкурсі ім. П.Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім.Т.Шевченка, інтелектуальних турнірах, займаються проектною діяльністю. Щорічно наші учні стають призерами ІІІ та ІУ турів Всеукраїнських олімпіад з основ наук та Міжнародних мовно-літературних конкурсів. Кожен навчальний рік закінчується у ліцеї традиційним фестивалем обдарованих дітей «Обдарованість року», де переможці визначаються за номінаціями та здобутими досягненнями.
По різних куточках світу розлетілися наші випускники, які стали видатними людьми нашого краю, України та далеко за її межами. З шкільної лави альма-матері почали свою дорогу відомі науковці: Сисак Ярослав- доктор фізико-математичних наук, професор (інститут математики Академії наук України), Дутчак Богдан – доктор фізико-математичних наук, професор (Рівненський політехнічний інститут), Ковбасюк Ольга – кандидат наук з біофізики (науково-дослідний інститут США), Капелюх Юрій – кандидат наук з хімії в Дандійському університеті (Шотландія), займається міжнародною програмою розробки ліків проти онкозахворювань, Потятинник Борис – доктор філологічних наук, декан факультету журналістики Львівського університету, Бобрик Роман – доктор фізико-математичних наук, Григорчук Р. – доцент Львівського політехнічного інституту, Сосновський Б. –науковий працівник (СШАП, науково-дослідна лабораторія м.Чикаго).
Наші випускники стали відомими письменниками, художниками, музикантами, спортсменами, кіноакторами. Серед них поет, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка Василь Герасим’юк, народний артист України, член національної комісії ЮНЕСКО, Національної спілки кінематографів, автор численних збірок поезій Олександр Биструшкін, майстер спорту міжнародного класу Петро Слободян.
Виховна робота в ліцеї спрямована на формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується як патріот України, сім’янин, професіонал. Основою сучасного виховного процесу є людина як найвища цінність.
Мовою освітнього процесу в ліцеї є українська.